Kum Ada Otel - Altınova
PAYLAŞ
Fotoğraflar
Yol Tarifi – Harita

Tatil için güçlü seçenek

Perakende ve hizmet sektörlerinde edindiğimiz tecrübeleri bambaşka bir mecraya taşıyoruz. Otelcilik faaliyetleri alanında attığımız adımla siz kıymetli misafirlerimize, AYVALIK-ALTINOVA- KUM ADA mevkiinde alışılmışın dışında rüya gibi bir yaz tatili yaşatmak için çalışıyoruz. Aile sıcaklığı, yaşamın her alanına organik bir bakış, farklı lezzetler, konfor, kolay ulaşım ile sizlere unutulmaz bir EGE tatili yaşatmak bizim en önemli misyonumuz.

OTELİMİZ

KUMADA OTEL, Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Altınova Beldesi Kum Ada Mevkiinde bulunmaktadır. Butik otel tarzında, oda-kahvaltı konseptinde hizmet veren otelimizde siz değerli misafirlerimiz için konformist tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar planlandı. 20 adımda Egenin engin maviliğine ulaşacağınız otelimizde konaklamalarınız unutulmaz anların yaşandığı bir zevke dönüşüyor.

ODALARIMIZ

Kentte yaşamanın oluşturduğu zihinsel ve fiziksel yorgunluğu üzerinizden atabileceğiniz, içinizi bir anda sımsıcak duygularla kaplayacak, sizler için özenle hazırladığımız 16 odamızda yılın yorgunluğu ve stresinden arınacağınıza eminiz. Odalarımızın tümünde klima, buzdolabı, saç kurutma makinesi, tv, 24 saat sıcak su, duşa kabin bulunmaktadır. Odalarımızın yatak sistemi double-double single olarak dizayn edilmiştir.

ALTINOVA-KUMADA

Altınova (Ayazmand), Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı bir beldedir. İzmir-Çanakkale karayolu üzerinde, İzmir-Balıkesir il sınırının yakınında Balıkesir tarafında bulunmaktadır. Yaz aylarında birçok yazlıkçıya ve kuş ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Beldenin kuzeyinde Balıkesir’in Ayvalık, güneyinde İzmir’in Dikili ve Bergama ilçeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda belde de dünya üzerinde çok az görülen bir kum adası bulunmaktadır. Kum adasına ulaşım sadece yaya olarak 450 metrelik bir köprüyle sağlanmaktadır. Ayazmend ismini Hristiyanlarca kutsal ve şifa getirici bir kaynaktan almaktadır. Bir rivayete göre Ayazmend isminin Hz. İsa´nın havarilerinden birinin oğlu olan Ayas Mantheos´tan aldığı söylenir. Cumhuriyetin ilanından sonra Atatürkün yolu bir yurt gezisinde Ayazmend´e düşer. Paşa sorar “Burası neresi?” Paşa’nın sorusuna cevap gecikmez “Ayazmand Paşam”. Tarlaları sarı sarı buğday başaklarıyla dolu Ayazmend’e bakan Atatürk “Yok burası Ayazmend olamaz, ancak ALTINOVA olur” der. Böylece belde ALTINOVA ismini Büyük Gazi ATATÜRK’ten almış olur.

Hit: 911
Top! Created by Dream-Theme — premium wordpress themes.
Sosyal Paylaşım:
RSS
FACEBOOK